Kolejni nietrzeźwi na drogach powiatu wieruszowskiego. Rekordzista jechał rowerem i miał prawie 2 promile

265-188046
fot. KPP Wieruszów

Podczas minionego weekendu policjanci wyeliminowali z ruchu kierujących, którzy znajdowali się pod działaniem alkoholu. Cyklista został ukarany mandatem karnym, natomiast pozostali kierowcy stracili już swoje uprawnienia, a o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Apelujemy do kierujących o rozsądek.

9 lutego 2024 roku przed godziną 6:00 doszło do potracenia rowerzysty w miejscowości Bagatelka. Jak ustalono kierujący osobowym daewoo w wyniku nieprawidłowego manewru omijania doprowadził do zderzenia bocznego z rowerzystą jadącym w tym samym kierunku. Podczas badania alkomatem okazało się, że 39-letni cyklista posiada blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Obaj kierujący zostali ukarani mandatami karnymi. Poszkodowany nie doznał obrażeń ciała.

Następnego dnia (10 lutego) tuż przed godziną 12:00 policjanci patrolując miejscowość Radostów Pierwszy zauważyli kierującego volkswagena, który na widok radiowozu nagle zjechał na pobocze drogi. Mundurowi postanowili sprawdzić zachowanie kierowcy. Podczas rozmowy z 42-latkiem funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu. Sprawdzenie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało u niego ponad pół promila alkoholu.

Tego samego dnia po godzinie 16:00 policjanci ruchu drogowego zauważyli mężczyznę, który nie korzystał z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Po wylegitymowani okazało się, że za kierownicą lanosa siedział 62-latek. Stróże prawa w związku z popełnionym wykroczeniem wobec mężczyzny przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które wykazało że znajduje się w stanie po użyciu alkoholu.

11 lutego po godzinie 23:00 w miejscowości Jeziorna policjanci patrolówki zatrzymali do kontroli drogowej osobową skodę. Podczas podejmowanych czynności funkcjonariusze wyczuli od 50-latki woń alkoholu. Badania policyjnym alkomatem wykazało u niej prawie promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od samochodu z uwagi na wystające ostre elementy z karoserii.

Kierujący pojazdami mechanicznymi stracili już swoje uprawnienia, a o ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Policjanci apelują!

Policjanci przy każdej okazji apelują do kierujących o rozsądek, przestrzeganie przepisów i odpowiedzialność za kierownicą. Niestety wciąż na drogach powiatu funkcjonariusze spotykają bezmyślnych kierowców.

Źródło: KPP Wieruszów