Kolejny pijany kierowca zatrzymany przez opoczyńskich policjantów

policja-auto-napis

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez policjantów, kierowca Seata. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Policjanci z Opoczna każdego dnia podczas służby dbają o bezpieczeństwo. Kontrolowani są zarówno piesi, rowerzyści jak i oczywiście kierowcy. Niestety wciąż odnotowują przypadki osób, które wsiadają za kierownicę będąc nietrzeźwymi.

- To skrajnie nieodpowiedzialne. Pomijając nawet odpowiedzialność karną jaka grozi za popełnienie tego przestępstwa, należy pamiętać, że nietrzeźwy kierowca realnie zagraża życiu i zdrowiu innych osób w tym pieszych - mówi asp. sztab. Barbara Stępień. - 49-letni kierowca Seata, który został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego musi się liczyć z karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoką grzywną. Pamiętajmy, że alkohol zawsze negatywnie wpływa na organizm człowieka. Nawet jego niewielkie dawki, powodują ograniczenie pola widzenia, utratę zdolności koncentracji i zdecydowane wydłużenie czasu reakcji. Kierowców obowiązuje jedna zasada- piłeś alkohol? Nie prowadź samochodu!