wersja testowa serwisu

Kompletnie pijana kobieta kierowała autem. W środku była jej 2,5-letnia córka

pijany-kierowca---butelka-auto-kluczyk

Policjanci z wieluńskiej „drogówki" zatrzymali do kontroli drogowej 40-latkę kierującą Audi. Jak się okazało, kobieta była pijana i przewoziła w samochodzie swoją 2,5-letnią córkę. Teraz będzie odpowiadała za swoje nieodpowiedzialne czyny przed sądem.

W poniedziałek, 3 sierpnia o godz. 9:40 w miejscowości Łagiewniki policjanci z wieluńskiej „drogówki" zatrzymali do kontroli drogowej Audi. Za kierownicą samochodu siedziała 40-letnia mieszkanka powiatu wieluńskiego. Policjanci sprawdzili alkomatem stan trzeźwości kobiety. Okazało się że ma ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Kobieta w takim stanie przewoziła w samochodzie swoją 2,5-letnią córkę.

Pijana kobieta natychmiast straciła prawo jazdy, a małoletnia pasażerka trafiła pod opiekę znajomego rodziny .Teraz nieodpowiedzialna kobieta, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem, za co grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. O sprawie powiadomiony zostanie również sąd rodzinny.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o przestrzeganie zasady Piłeś? – nie jedź ! Pamiętajmy, że interweniując w przypadku pijanego kierowcy, możemy uratować nie tylko jego samego, ale również życie innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP w Wieluniu