Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Mali Lubochnianie za nami

mali2024lubochnianie3b
fot. Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

W niedzielę, 21 kwietnia 2024 roku, w sali widowiskowej w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim, wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Mali Lubochnianie.

Koncert poprowadziła Elżbieta Łojszczyk – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, która powitała zaproszonych gości, wśród których byli między innymi: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Teodora Sowik, Włodzimierz Justyna – radni Rady Powiatu Tomaszowskiego, Marzanna Popławska – Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego.

Drodzy Państwo, wyjątkowa ta nasza młodzież, wyjątkowy zespół, wspaniali ambasadorowie nie tylko gminy Lubochnia, ale całej Ziemi Tomaszowskiej, ja myślę, że także w wymiarze naszego województwa. Młodzi ludzie, którzy kultywują to, co wiąże się z naszą tradycją, z naszą tożsamością narodową, to co wiąże się z polskością, ale z przywiązaniem również do naszej wiary. Podkreślali to wielokrotnie w swoich występach, są odważni, przyznają się do tych wartości.


Moi drodzy, wyglądają przepięknie, te stroje wyjątkowe, wspaniałe, jeżdżę po różnych zakątkach naszego kraju, muszę przyznać, że takiej młodzieży nie widziałem nigdzie. Są przygotowani w każdym najmniejszym zakresie. To jest, moi Państwo, piękne. To jest wyjątkowe, to jest cudowne, że mamy taką młodzież, która będzie w przyszłości przekazywać to wszystko, co jest wyjątkowe, kolejnym pokoleniom. Bardzo serdecznie dziękuję zespołowi, który z tyłu nam cały czas towarzyszy bardzo dyskretnie, ale jakże pięknie gra, jakże stara się podtrzymać ten wyjątkowy, wspaniały klimat. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom, dziadkom, wszystkim nauczycielom, którzy wspierają naszych młodych artystów. Dziękuję oczywiście tym wszystkim, którzy są pomysłodawcami tego zespołu i tego repertuaru. 

Drodzy Państwo, bardzo chciałbym serdecznie podziękować również osobie, która od bardzo wielu lat wspiera nie tylko tą kulturę gminy Lubochnia, ale całego powiatu. Pani Elżbiecie Łojszczyk - członkowi Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, która każdego dnia, każdego tygodnia mówi o tym, jak powinniśmy pielęgnować to wszystko, co wiąże się z naszą kulturą i mówi o tych wyjątkowych perełkach, o tych talentach, które tutaj mamy i jesteśmy z tego dumni. Drodzy Państwo, bardzo serdecznie dziękuję za ten przepiękny występ. Gratuluję wszystkim, którzy mają swoją cząstkę, jeśli chodzi o ten występ, o to wszystko, co robicie na co dzień. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie będziemy mogli zobaczyć Was ponownie, będziemy się Wami chwalić, będziemy mówić o tym wszystkim, co wiąże się z Powiatem Tomaszowskim i mam nadzieję też, że będziecie mogli występować w różnych miejscach na terenie naszego kraju, na różnych scenach. Będę chciał w tym dopomóc, tak żebyście stali się sławni na terenie całej Polski. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy i gratulujemy." – powiedział Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego. 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim