Kradzież rozbójnicza w Łowiczu. Policja zatrzymała dwie osoby

Zrzut-ekranu-2023-09-18-o-14.32.10
fot. KPP w Łowiczu

Łowiccy policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych o kradzież rozbójniczą. 23- i 31-latek usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Funkcjonariusze ustalili, że młodszy z nich kilkukrotnie kradł artykuły kosmetyczne. Grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 12 września 2023 roku około godziny 14:00 w jednej z łowickich drogerii. Do sklepu wszedł mężczyzna, skąd ukradł dwie szczoteczki elektryczne do zębów, po czym nie płacąc za towar oddalił się. Zauważywszy to pracownik ochrony zareagował i ujął go przed sklepem. W pewnym momencie podbiegł drugi mężczyzna, który odepchnął pracownika i obaj uciekli. Wartość strat to prawie 500 złotych. 

Kryminalni już następnego dnia w godzinach porannych zatrzymali 23-letniego łowiczanina. Śledczy ustalili, że 23-latek jeszcze kilkukrotnie dokonał kradzieży artykułów kosmetycznych w innych sklepach na terenie Łowicza, na łączną kwotę prawie 2500 złotych. 

- Usłyszał prokuratorski zarzut kradzieży rozbójniczej oraz dwa zarzuty kradzieży. Policjanci zatrzymali również drugiego z mężczyzn, 31-latka z powiatu łowickiego, który wspólnie i w porozumieniu z 23-latkiem dokonali kradzieży rozbójniczej. Prokurator Rejonowy w Łowiczu zastosował wobec podejrzanych dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności - mówi nadkom. Urszula Szymczak.