Kutno: 32-latek zatrzymany z narkotykami. Grozi mu kilka lat więzienia

kpp-pabianic_20231106-122046_1

Policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali 32-letniego mieszkańca Kutna. Mężczyzna wzbudził zainteresowanie mundurowych nerwowym zachowaniem. Policjanci znaleźli przy nim amfetaminę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

24 maja 2024 roku przed godziną 19:00 kutnowscy policjanci podczas patrolu na jednej z ulic w Kutnie zwrócili uwagę na mężczyznę, który zaczął nietypowo się zachowywać. Na widok mundurowych nagle zmienił kierunek drogi, szedł przyśpieszonym krokiem i nerwowo się rozglądał. Policjanci postanowili go wylegitymować. 

- Okazało się, że 32- latek posiadał w kieszeni spodni woreczki foliowe z zawartością białego proszku. Wstępne badania wykonane testerem przez funkcjonariuszy potwierdziły, że jest to amfetamina w ilości ponad 4 gramów - mówi mł. asp. Daria Olczyk. - Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 32-latek usłyszał już zarzut posiadania narkotyków. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii przestępstwo to zagrożone jest kara do 3 lat pozbawienia wolności.