wersja testowa serwisu

Kutno po raz kolejny pomaże szpitalowi. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu

batch_DSC09507
fot. UM Kutno

Pomoc Kutna dla Kutnowskiego Szpitala Samorządowego to już niemal tradycja. Miasto wspiera powiatową instytucję od kilku dobrych lat przekazując pieniądze na różne cele. W tym roku lecznica dzięki miejskiej dotacji ma kupić nowoczesne aparat do laparoskopii.

- To jest dokładnie kwota 350 000 złotych i dzięki uprzejmości Rady Miasta pieniądze te otrzymamy, a zostaną one przeznaczone na zakup laparoskopu. Poprzedni mający już 12 lat odmawia współpracy także bardzo dziękujemy, bo jest to bardzo potrzebna inwestycja w naszym szpitalu – mówi Artur Gur, prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.

Radni do tej pory podjęli decyzję o przekazaniu 250 000 tysięcy złotych, ale na najbliższej sesji w porządku obrad pojawi się punkt dotyczący dodatkowych 100 000 złotych wsparcia.

- Ponownie szpital zwrócił się do nas o dalsze wsparcie w sprawie zakupu laparoskopu. Po bliższym rozpoznaniu okazało się, że potrzeba dodatkowych środków. Wszystko przez niestabilną sytuację na rynku. Oczywiście będziemy wspierać te działania, bo potrzeby szpitala są rzeczywiście ważne i przez wszystkich popierane – wyjaśnia Zbigniew Burzyński, Prezydent Kutna.

Tylko w ubiegłym roku z budżetu Kutna popłynęło do lecznicy 300 000 złotych na remont głównego wejścia i schodów przed szpitalem. Dodatkowo w 2020 roku miasto przekazało środki ochrony osobistej oraz środki medyczne o wartości 90 000 złotych na walkę z epidemią COVID-19. W sumie w ciągu kilku ostatnich lat Kutno przekazało do szpitala wsparcie o wartości 4 000 000 złotych.

Prezes Artur Gur był również gościem obrad Komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej i Praworządności w kutnowskiej Radzie Miasta i odpowiadał na pytania radnych dotyczące funkcjonowania szpitala podczas epidemii, przyszłości kutnowskiej placówki oraz stanu finansów lecznicy.

źródło: UM Kutno