Kutnowscy policjanci pomogli bezpiecznie dotrzeć do szpitala ciężko choremu mężczyźnie

policja-ebe
fot. archiwum KPP w Bełćhatowie

Policjanci z kutnowskiej drogówki pomogli bezpiecznie dotrzeć do szpitala kobiecie, która wiozła ciężko chorego partnera. Funkcjonariusze bez wahania podjęli decyzję i na sygnałach pilotowali samochód, w którym mężczyzna miał problem z oddychaniem. Dzięki reakcji policjantów chory błyskawicznie trafił do szpitala.

19 września 2023 roku w miejscowości Wojciechowice około godziny 14:00 do patrolu ruchu drogowego, który kontrolował prędkość podjechał samochód osobowy marki Ford. Z samochodu wysiadła roztrzęsiona kobieta i poprosiła policjantów o pomoc, gdyż jej partner jest ciężko chory i zaczął się dusić.

- Aspirant sztabowy Tomasz Barabasz oraz sierżant Karol Kowalski natychmiast przerwali czynności służbowe wsiedli do radiowozu, włączyli sygnały uprzywilejowania i bezpiecznie pomogli dotrzeć z Wojciechowic do kutnowskiego szpitala. 33-letnia kierująca pojazdem jechała bezpośrednio za radiowozem. Po kilku minutach bezpiecznie dotarli na miejsce, gdzie 37-letni mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy - relacjonuje mł. asp. Daria Olczyk. - „Pomagamy i chronimy" - to hasło przyświeca policjantom każdego dnia. Oprócz reagowania na wszelkie przejawy łamania prawa oraz dbania o ład i porządek publiczny, policjanci niosą pomoc w różnych, często trudnych sytuacjach. Ochrona zdrowia i życia jest ich najwyższym celem. To nie pierwszy raz kiedy kutnowscy policjanci udzielili pomocy osobie potrzebującej i być może uratowali jej życie.