Kutnowscy policjanci wspierają fundację Niebieskiego Wiatraka

262-139336

Zgodnie z maksymą „Pomagamy i chronimy" kutnowscy policjanci zawsze gotowi są do niesienia pomocy. Tym razem postanowili troszkę w inny sposób pomóc i wsparli działalność Fundacji Niebieski Wiatrak. Fundacja przygotowała dla kutnowskiej komendy ręcznie robione świąteczne ozdoby, które trafiły już na stoliki "Niebieskich".

Fundacja jest stosunkowo młodą organizacją pozarządową, utworzoną w czerwcu bieżącego roku. Głównymi celami Fundacji są ochrona godności i praw osób dotkniętych autyzmem oraz osób z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową, przeciwdziałanie każdej z form dyskryminacji, przemocy, nadużyć i zaniedbań wobec nich oraz tworzenie i prowadzenie placówek służących poprawie jakości życia i funkcjonowania takich osób. Fundacja, aby pomagać swoim podopiecznym, pozyskuje środki finansowe realizując projekty, przeprowadza kwesty, zbiórki czy uczestniczy w kiermaszach prac rękodzielniczych.

Akcję wsparli kutnowscy policjanci i pracownicy cywilni. Piękne ozdoby świąteczne już pojawiły się na biurkach policjantów i pracowników co daje ogromną radość nie tylko ze względu na fakt , że wspieramy szlachetny i bardzo potrzebny cel fundacji ale również dlatego, że dzięki tym pięknym ozdobą czujemy nadchodzący, cudowny świąteczny czas.

źródło: KPP w Kutnie