Łascy uczniowie na wojewódzkim, policyjnym turnieju! Tak dopingowali Anię i Wojtka koledzy z "Kościuszki" [Foto]

ela
KPP Łask

W miniony piątek, 24 listopada w hali sportowej Akademickiego Centrum Sportowo – Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu" odbył się XVI Wojewódzki Finał „Konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie", realizowany w ramach działań profilaktycznych pod nazwą „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa". Konkurs adresowany jest do uczniów drugich klas szkół podstawowych całego województwa łódzkiego i uczestniczą w nim pary zawodników złożone z dziewczynki i chłopca, którzy reprezentują swoją szkołę.

Coroczny turniej adresowany jest do uczniów klas drugich szkół podstawowych z całego województwa łódzkiego. Dzieci uczestniczą w eliminacjach szkolnych, powiatowych i ostatecznie w etapie wojewódzkim. 

- Podczas zawodów uczniowie musieli wykazać się ponadprzeciętną sprawnością fizyczną pokonując tor przeszkód przygotowany na wzór tego, jaki muszą pokonać kandydaci do Policji. Następnie odpowiadali na 15 pytań z wiedzy ogólnej o bezpieczeństwie. W organizowanym przedsięwzięciu wzięły udział najlepsze pary zawodników ze wszystkich powiatów wojewódzka łódzkiego, które zwyciężyły w eliminacji powiatowych i przyjechali do Łodzi wraz ze swoimi opiekunami - przekazuje sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski z łaskiej Policji.

W Łodzi pojawili się także młodzi reprezentanci Powiatu Łaskiego. W stolicy naszego województwa pojawiła się dwuosobowa reprezentacja ze Szkoły Podstawowej numer 1 im. Tadeusza Kościuszki w składzie: Anna Mackiewicz oraz Wojciech Wróbel. 

- Para wspierana była przez piętnastoosobową grupę kibiców swojej szkoły oraz wychowawcę Monikę Bąk. Mimo zaciętej walki i ogromnego zaangażowania, reprezentantom naszego powiatu nie udało się stanąć na podium. Niewątpliwie i tak zasługują oni na najwyższe uznanie i podziw, gdyż swoją postawą, umiejętnościami i wiedzą dają przykład nie tylko swoim rówieśnikom, ale i wszystkim dorosłym - dodaje sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski.

Podczas tej wyjątkowej imprezy przeprowadzono również, cieszący się z każdym rokiem coraz większym zainteresowaniem, konkurs „Super Kibice" - na najlepiej kibicującą drużynę. Dzieci prezentowały specjalnie na tą okazję przygotowane stroje, przyśpiewki, tańce, transparenty z hasłami bezpiecznego kibicowania. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa w duchu rywalizacji 'fair play".