Najważniejsze wideo w lodzkie

Łask: Złodzieje części samochodowych zatrzymani! Ograbili 20 zaparkowanych aut

Łask: Złodzieje części samochodowych zatrzymani! Ograbili 20 zaparkowanych aut
KPP Łask

Kryminalni z łaskiej komendy namierzyli i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 43 i 40 lat podejrzanych o kradzież części samochodowych z jednej z prywatnych posesji. Straty oszacowano na kwotę około 7 200 złotych. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów. 

W okresie od 8 do 14 listopada, z terenu prywatnej, ogrodzonej posesji znajdującej we Wronowicach, skradziono 64 felgi aluminiowe wraz z oponami, 8 akumulatorów samochodowych oraz 2 radia. Części zostały skradzione z zaparkowanych na posesji 20 samochodów, które w większości były uszkodzone i niezdatne do jazdy. Część skradzionych kół znajdowała się także w blaszanym kontenerze.

- Właściciel, straty spowodowane przez sprawców oszacował na kwotę 7200 złotych. W wyniku podjętych działań, kryminalni ustalili i zatrzymali 43-letniego mieszkańca Pabianic oraz jego 40-letniego znajomego, który mieszka na terenie powiatu łaskiego. Jak ustalili śledczy, sprawcy włamali się na teren posesji po rozcięciu jednego z paneli ogrodzeniowych i dwukrotnie dokonali kradzieży pod osłoną nocy. Następnie skradzione przedmioty przewozili do komórki gospodarczej użytkowanej przez jednego z nich - przekazuje sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski z łaskiej Policji. 

Przed sprzedażą kół na skupie złomu, sprawcy oddzielali opony od felg a następnie ogumienie wyrzucali do lasu. Część skradzionego łupu policjantom już udało się odzyskać. Sprawcom kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ >>> Pijany nastolatek zatrzymany na S14! Policjantom tłumaczył, że nie pamięta drogi powrotnej do domu