wersja testowa serwisu

Lato w Bibliotece, czyli wakacyjna oferta MBP w Skierniewicach

dsc_0230_00009mFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

W tym roku w Skierniewicach nie brakuje alternatyw do spędzania wolnego czasu. Z kolejną wychodzi Miejska Biblioteka Publiczna, która do 31 sierpnia przygotowała całą masę atrakcji dla małych czytelników.

Zajęcia dla dzieci od 6 do 10 lat odbywają się przez całe wakacje w trzech filiach: oddziale dla dzieci MBP przy ul. Szarych Szeregów 6, w Filii nr 2 przy ul. Jagiellońskiej 8/16 oraz Filii nr 4 przy ul. Bohaterów Westerplatte 60.

Zapraszamy w każdy wtorek, środę i czwartek. Na młodych poszukiwaczy przygód czekają między innymi: gry i zabawy - „Nieziemskie kodowanie" –, „Język maszyn i robotów" – czyli zabawy słowotwórcze, „literackie kalambury" czy uwielbiane kryminalne zagadki. Nie zabraknie także „Zagadkowej biblioteki" z krzyżówkami, rebusami i quizami, kreatywnych spotkań w ramach cyklu - „Uwalniamy wyobraźnię" oraz „zaczytanych wtorków". Szczegółowa oferta poniżej.

Warto dodać, że MBP Skierniewice zadbała też o edukację najmłodszych. Od początku wakacji na placach zabaw można spotkać plansze z wierszami dla dzieci, a wszystko w ramach akcji „Bądź genialny – czytaj wiersze". Więcej o projekcie pisaliśmy [TUTAJ].

MBP ul. Szarych Szeregów tel: (46) 833-58-60
Wtorek – Czy(tam) tu i tam czyli zaczytane wtorki
Środa – Zagadkowa Biblioteka – krzyżówki, rebusy, quizy, zabawy.
Czwartek – Uwalniamy wyobraźnię – kreatywne spotkania
*** Zajęcia w godz. 11:00 – 12:00!

Filia nr 2 ul. Jagiellońska 8/16 tel: (46) 832-47-94
Wtorek – Nieziemskie kodowanie – gry i zabawy/ Język maszyn i robotów – zabawy słowotwórcze
Czwartek – Tropienie, śledzenie, obserwowanie, łamanie szyfrów – rozwiązywanie kryminalnych zagadek/ Literackie kalambury – zagadki literackie
*** Zajęcia w godz. 10:00 – 11:00!

Fila nr 4 ul. Bohaterów Westerplatte 60 tel: (46)880-92-99
Wtorek – Zaczytane wtorki: w świecie nauki – ucho słucha, głowa myśli, ręce pracują
Środa – Zaczytane środy – w świecie wartości – myślę, rozmawiam, rozumiem
*** Zajęcia w godz. 10:00 – 11:00

*** W związku z zagrożeniem epidemiologicznym zajęcia dla dzieci będą odbywały się w reżimie sanitarnym: maseczki, dezynfekcja rąk, przyjmujemy tylko dzieci zdrowe, maksymalnie 4 osoby, po wcześniejszym umówieniu (dzieci 6-10 lat), rodzice podpisują oświadczenie o stanie zdrowia, zajęcia trwają godzinę. Przy sprzyjających warunkach pogodowych zajęcia będą odbywały się również poza biblioteką.

źródło: UM Skierniewice