wersja testowa serwisu

Łęczyca też chce mieć swój basen! Złożono wniosek o wielomilionowe dofinansowanie

basen--kopia
fot. UM Łęczyca

Utworzenie miejskiej pływalni to realizacja wieloletnich oczekiwań mieszkańców Łęczycy. Być może zostaną one spełnione, ponieważ w ramach programu Polski Ład miasto Łęczyca złożyło wniosek do Banku Gospodarstwa Krajowego o sfinansowanie inwestycji pn. „Budowa infrastruktury sportowej w Łęczycy – Strefa Aqua".

Wniosek został złożony 19 lipca. Wielomilionowa inwestycja zawierałaby budowę infrastruktury sportowej, w której skład wchodzi kryty basen ze strefami, 25 m niecka sportowa, niecka do nauki pływania, wanna SPA, odkryty, wodny plac zabaw z tarasami widokowymi czy zaplecze szatniowo-sanitarne. W skrócie byłby to kompleks, w którym każdy miłośnik pływania znalazłby coś dla siebie.

Nadziei związanych z realizacją inwestycji nie kryje Burmistrz Paweł Kulesza, który mówi, że Łęczycy bardzo brakuje tego rodzaju infrastruktury sportowej.

Złożyliśmy wniosek i trzymamy kciuki za jego powodzenie. Uzyskanie dofinansowania i budowa basenu byłoby spełnieniem oczekiwań mieszkańców i inwestycją na lata. Miasto Łęczyca ma zbyt małe własne możliwości finansowe, aby tak ogromne przedsięwzięcie przeprowadzić bez dofinansowań – mówi Burmistrz – W naszym mieście mamy hale sportowe, orliki czy korty tenisowe. Basen jest tym, czego brakuje, a nietrudno zauważyć, że z basenu korzystać może osoba w każdym wieku, więc jego istnienie z pewnością wpłynęłoby pozytywnie na propagowanie kultury fizycznej, a miastu dało silny atut promocyjny.

Wartość inwestycji szacowana jest na 28 milionów złotych, natomiast wnioskowana kwota dofinansowania to 25 200 000 zł.

źródło: UM Łęczyca