Łęczyca: Trzech podejrzanych o przestępstwo narkotykowe

police-4261182_192_20220223-095224_1

W miniony weekend policjanci z łęczyckiej komendy zabezpieczyli blisko 30 gramów rożnych narkotyków. Za ich posiadania stróże prawa zatrzymali trzech podejrzanych. Jeden z nich posiadał ponad 24 gramy narkotyków. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

21 kwietnia 2024 roku na terenie jednej z ulic w Łęczycy kryminalni skontrolowali 22-latka. Jak się okazało młody mężczyzna posiadał przy sobie ponad 4 gramy marihuany. Następnego dnia z ponad 2 gramami marihuany wpadł 23-latek. Mężczyznę z narkotykami ujawnili i zatrzymali policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Kolejny przestępca zatrzymany z narkotykami na terenie Łęczycy to 30-latek. Mężczyzna posiadał przy sobie ponad 19 gramów marihuany i blisko 2 mafedronu. Kolejne porcie narkotyków kryminalni zabezpieczyli w jego mieszkaniu. 

- Dzięki działaniom stróżów prawa w ciągu trzech dni zostało zabezpieczone blisko 30 gramów rożnych narkotyków, a ich posiadacze nie będą bezkarni. Należy pamiętać, że posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności - mówi aspirant sztabowy Mariusz Kowalski.