Łęczyca: Zaatakowali i okradli 61-latka. Sprawcy zostali już zatrzymani, grozi im po kilkanaście lat więzienia

261-182615
fot. KPP w Łęczyca

Policjanci z łęczyckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. 46- i 43-latek zaatakowali 61-latka i ukradli mu dokumenty. Dwoje świadków zdarzenia niezwłocznie udzieliło pomocy ofierze i zaalarmowało służby. Na wniosek prokuratury podejrzani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu, 17 listopada 2023 roku na jednej z ulic w Łęczycy dwóch mężczyzn zaatakowało 61-latka. Używając przemocy przewrócili ofiarę i bezbronnemu ukradli dokumenty. Dwoje świadków widząc całe zdarzenie niezwłocznie udzieliło pomocy i zaalarmowało policję. Dzięki przekazanym informacjom, kryminalni jeszcze tego samego dnia ustalili i zatrzymali mężczyzn mających związek z tym przestępstwem. 

- Sprawcy rozboju, którzy w chwili zatrzymania byli pod działaniem alkoholu trafili do policyjnego aresztu. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 43- i 46-latkowi zarzutów rozboju. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łęczycy. Na wniosek tej instytucji dwóch mieszkańców powiatu łęczyckiego najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności - mówi asp. szt. Mariusz Kowalski.