Łódzka KAS zatrzymała poszukiwanego obywatela Armenii

20230601_UCS
fot. KAS

Funkcjonariusze z łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) podczas kontroli zatrzymali poszukiwanego Armeńczyka. Kierowca został ukarany mandatem 1 500 zł.

W trakcie jednej z kontroli na autostradzie A2 funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali kierującego zespołem pojazdów powyżej 3,5 tony. Po sprawdzeniu okazało się, że kierowca nie zapłacił za przejazd drogą płatną. Ponadto kierowca nie posiadał dokumentów potwierdzających tożsamość wobec czego na miejsce kontroli wezwano patrol policji.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim potwierdzili dane kierującego. Okazało się, że funkcjonariusze łódzkiej KAS zatrzymali do kontroli poszukiwanego przez sąd obywatela Armenii. Kierowca na miejscu uregulował zaległą grzywnę zasądzoną przez Sąd Rejonowy w Łowiczu i został zwolniony przez funkcjonariuszy policji.

Jednocześnie funkcjonariusze Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi za wykroczenie polegające na braku wymaganego zewnętrznego systemu lokalizacyjnego, albo prawidłowo funkcjonującego urządzenia pokładowego albo urządzenia mobilnego wraz z oprogramowaniem, zapewniającego przekazywanie tych danych wymierzyli kierowcy mandat 1 500 zł.

źródło: KAS