Tradycja, smaki i muzyka w jednym miejscu – tak w skrócie można opisać wczorajsze ,,Księżackie Jadło" na Nowym Rynku w Łowiczu. Imprezy kulinarno‑kulturalna po latach przerwy ponownie przyciągnęła mieszkańców i turystów. Wydarzenie odbyło się we współpracy z ogólnopolskim Festiwalem „Polska od Kuchni" i zgromadziło kilkanaście stoisk prezentujących regionalne przysmaki, rękodzieło oraz ekologiczne inicjatywy.
Uczestnicy zabawy mogli degustować tradycyjne potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z całej Polski, podziwiać ręcznie wykonane wyroby i wziąć udział w warsztatach tematycznych. Impreza połączyła lokalną tradycję z ogólnopolskim wymiarem kulinarnym, promując kulturę i dziedzictwo Łowicza.
Publiczność bawiła się przy występach m.in. Mr. Polska, zespołu EASY, BRYSKI, Agaty Adamas z zespołem Time For Pink Floyd, a wieczór zakończył koncert Agnieszki Chylińskiej, która zgromadziła tłumy fanów.
W wydarzeniu wzięła udział Małgorzata Grabarczyk, przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego, podkreślając rangę imprezy i zaangażowanie samorządu w promocję kultury i tradycji regionalnej. „Księżackie Jadło" zostało objęte honorowym patronatem Marszałek Województwa Łódzkiego, a jego organizacja udowodniła, że Łowicz potrafi łączyć smak, muzykę i gościnność w wyjątkowy sposób.
Impreza była nie tylko ucztą dla podniebienia, ale też okazją do wspólnego spędzenia czasu, wymiany doświadczeń i promocji lokalnych talentów.
Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego