wersja testowa serwisu

Łowił ryby w niedozwolonym miejscu, został zatrzymany przez policję. Grożą mu 2 lata więzienia

wedkarz2

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Poddębicach, ujawnili mężczyznę, który w miejscu zabronionym, nielegalnie łowił ryby. Za złamanie przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym grozi do 2 lat więzienia i utrata narzędzi służących do połowu.

W niedzielę, 10 października w godzinach popołudniowych, policjanci patrolowali rejon zapory wodnej Zbiornika Jeziorsko. Przy czołowej zaporze, funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który łowił ryby wędką w rejonie progu podpiętrzającego. Robił to w miejscu, gdzie wyznaczony został obręb ochronny i obowiązuje zakaz połowu.

- Policjanci natychmiast pojechali na miejsce, gdzie zastali łowiącego mężczyznę. Funkcjonariusze zabezpieczyli jego wędkę. Wyszło również na jaw, że nie ma karty wędkarskiej. Przestępstwo to zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 - informuje sierż. Beata Orłowska z KPP w Poddębicach.

Policja przypomina, że ustawa o rybactwie śródlądowym przewiduje ustanowienie obrębów ochronnych w miejscach stałego tarła ryb, rozwoju narybku gromadnego zimowania, bytowania i przepływu ryb. Ten sam akt prawny zabrania połowu oraz czynności szkodliwych dla ryb, a w szczególności naruszania urządzeń tarliskowych, dna zbiornika i roślinności wodnej, uprawiania sportów motorowodnych i urządzania kąpielisk w obrębach chronionych. Przypominamy, że należy czytać tablice informujące o zakazach połowu i stosować się do przepisów, aby nie narazić się na konsekwencje prawne.