wersja testowa serwisu

MBP zaprasza: Spędź wakacje „W magicznej krainie książek”

story-5239869_960_720

Zajęcia literacko-plastyczne oparte na znanych i lubianych bajeczkach to propozycja Miejskiej Biblioteki Publicznej na spędzenie lata w mieście. Zajęcia odbędą się w pierwszym tygodniu sierpnia. Biblioteka startuje z letnią ofertą w poniedziałek, 2 sierpnia.

Zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci - 2-6 sierpnia

Przez cały tydzień bibliotekarze będą proponować najmłodszym spotkania z dobrą literaturą. Codzienne zajęcia rozpocznie wspólne czytanie bajeczki. Później przyjdzie pora na zabawy animacyjne i kreatywny kącik plastyczny. Nie zabraknie uwielbianych przez najmłodszych zagadek, malowanek i gier. Zajęcia zaplanowane zostały na godzinę (zaczynają się codziennie punktualnie o godzinie 11) i będą odbywać się w czytelni bibliotecznego Oddziału dla Dzieci (przy Placu Piłsudskiego 9). Uwaga – na zajęcia obowiązują zapisy. Chęć udziału dziecka w spotkaniach należy zgłosić pod numerem telefonu 535 282 791. Liczba miejsc ograniczona.

Plenerowy piknik w altanie - 7 sierpnia

Wakacje z MBP zakończy plenerowy piknik „W magicznej krainie książek". Impreza odbędzie się w sobotę, 7 sierpnia w altanie parku miejskiego. Jego głównym punktem będzie podsumowanie konkursu „Najlepszy Czytelnik roku 2020". Do wspólnej zabawy zaproszą wszystkich uczestników zabawy aktorzy teatru Arlekin. Biblioteka zadba także o kreatywne stoliczki, czyli gry, zabawy i malowanki dla najmłodszych. Chętni będą mogli zrobić sobie zdjęcie z pacynkową rodzinką, która mieszka w bibliotece.

W pikniku wezmą udział także przyjaciele biblioteki. Dzieci będą mogły usiąść za kierownicą radiowozu i lepiej poznać zawód strażaka. Nie zabraknie lokalnych rękodzielników zrzeszonych w Nieformalnym Stowarzyszeniu Artystów i Twórców Rawskich. W trakcie zabawy prowadzona będzie kwesta na rzecz małej wojowniczki – Andzi Kocik z Białej Rawskiej.

źródło: UM Rawa Mazowiecka