Mistrzostwa w kręglarstwie. Przemysław Borkowski mistrzem Polski!

60be63d4bd5b88a81b035cc124c048b6received_1305686606621868

Na Mistrzostwach Polski Młodzików w kręglarstwie, które odbyły się 14 i 15 maja we Wronkach Przemysław Borkowski okazał się bezkonkurencyjny.

Pilicę Tomaszów reprezentowało 6 młodziczek i 3 młodzików. W pierwszym dniu zawodów odbyły się kwalifikacje indywidualne, które były jednocześnie mistrzostwami par. Bardzo dobrze wypadła para młodziczek Oktawia Górecka - Karina Borkowska, która wywalczyła brązowy medal. Para młodzików Przemysław Borkowski - Wojciech Kobacki zajęła 4 miejsce.

Przemysław Borkowski zakwalifikował się do finału na 3 pozycji z rekordem życiowym 517 kręgli. W finale zagrał jeszcze lepiej 547 i zdobył tytuł mistrza Polski. Bardzo dobry start zaliczyła Karina Borkowska z dwoma rekordami życiowymi 506 i 509, która zajęła 6 miejsce. Gratulujemy!

Źródło: UM Tomaszów Mazowiecki