Najważniejsze wideo w lodzkie

Młodzieżowa Rada Miasta po obradach

DSC_4742
fot,.UM Zduńska Wola

Młodzieżowa Rada Miasta Zduńska Wola spotkała się na trzecim posiedzeniu. Ostatnia przed wakacjami sesja odbyła się w czwartek, 20 czerwca, w sali obrad w Miejskim Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli.

Młodzi radni zebrali się na trzeciej sesji w kadencji 2023 – 2025. Prezydium przedstawiło sprawozdanie z działań, jakie podejmowano w ostatnich miesiącach. To między innymi zbiórki charytatywne i wydarzenia organizowane dla zduńskowolskich dzieci i młodzieży.

Młodzieżowa Rada Miasta Zduńska Wola zaangażowała się z zbiórkę charytatywną na rzecz wychowanków Domu Dziecka w Tomisławicach. Przeprowadzili zbiórkę pieniędzy oraz przygotowali upominki dla dzieci.

Pomysłem radnych jest także „Młodosfera", czyli przestrzeń jaką stworzyli w Inkubatorze Inicjatyw Społecznych przy ul. Łaskiej 38. Uczniowie ze Zduńskiej Woli mogą skorzystać z tego miejsca by zagrać w gry planszowe albo po prosty spotkać się lub poczekać na autobus.


Młodzież zwiedziła Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli. Wolontariusze odwiedzili także schronisko dla zwierząt w Czartkach, gdzie opiekowali się bezdomnymi psami.

Młodzieżowa rada włączyła się także w obchody Dni Zduńskiej Woli 2024. Przygotowała inscenizację przekazania kluczy do bram miasta, a także Dzień Sportu i Zabaw dla dzieci na stadionie miejskim.

Młodym radnym za dotychczasowe działanie na rzecz społeczności miasta podziękował prezydent Zduńskiej Woli Konrad Pokora. Pogratulował już przeprowadzonych projektów i zachęcił młodzież do organizowania kolejnych wydarzeń.

Źródło: UM Zduńska Wola