Nagroda Marszałka Województwa Łódzkiego dla poddębickiej policjantki

268-183347
fot. KPP Poddębice

1 grudnia 2023 roku na terenie Instytutu Europejskiego w Łodzi, odbył się XXIII finał konkursu „Najlepszy Policjant, Strażak PSP i OSP województwa łódzkiego w 2023 roku" zorganizowany przez Pana Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera. Wyróżniono 21 policjantów z garnizonu łódzkiego, w tym funkcjonariuszkę Komisariatu Policji w Uniejowie.

Już po raz 23 nagrodzono najlepszych policjantów i strażaków województwa łódzkiego. Aby zostać wyróżnionym w tym konkursie policjanci musieli przejść eliminacje powiatowe i nie tylko wykazać się dużą wiedzą i wykonywaniem swoich zadań z zaangażowaniem, ale również wyróżniać się między innymi prospołeczną działalnością wpływającą na poprawę bezpieczeństwa. Wśród wyróżnionych znalazła się także funkcjonariuszka Komisariatu Policji w Uniejowie- starszy posterunkowy Kinga Figurska. Funkcjonariuszka odebrała nagrodę w kategorii „Ratowanie życia ludzkiego". Jest to policjantka, która na początku roku bez wahania weszła do zadymionego domu i pomogła wyprowadzić dwie kobiety. Laureatce nagrody wręczyli Robert Baryła - Członek Zarządu Województwa Łódzkiego oraz inspektor Tomasz Olczyk - I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.

Koleżance, jak i wszystkim wyróżnionym składamy serdeczne gratulacje! Życzymy zdrowia, siły i satysfakcji z faktu, że jesteście prawdziwymi bohaterami.

Źródło: KPP Poddębice