Najchętniej ekranizowany autor kryminałów w tomaszowskiej bibliotece

ksiazka-regal
fot. pixabay

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim oraz Dyskusyjne Kluby Książkowe w województwie łódzkim zapraszają na spotkanie autorskie z Igorem Brejdygantem – pisarzem, scenarzystą, reżyserem i aktorem. Wydarzenie odbędzie się 27 listopada (poniedziałek) o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Prez. I. Mościckiego 6.

Igor Brejdygant urodził się w Poznaniu w rodzinie artystycznej: ojciec to znany aktor Stanisław Brejdygant, matka - primadonna Operetki warszawskiej Nela Obarska, brat - piosenkarz Krzysztof Zalewski. Syn poszedł w ślady ojca i w 2000 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi – studiował na Wydziale Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Napisał wiele bestsellerowych powieści kryminalnych: Paradoks, Szadź, Rysa, Układ, cykl Opowiem Ci o zbrodni, Spiralę oraz wydane w 2023 roku Splątanie. Stworzył również scenariusze do seriali: Szadź, Rysa, Układ, Paradoks, Zbrodnia, Belle Epoque, Erynie, Matka, Otwórz oczy, Na dobre i na złe oraz filmów fabularnych: Palimpsest (reż. Konrad Niewolski), Prosta historia o morderstwie (reż. Arkadiusz Jakubik).

Laureat Nagrody Specjalnej im. Janiny Paradowskiej na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału we Wrocławiu w 2019 r. za powieść pt. Rysa. Nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru oraz Nagrody Kryminalnej Piły. Wyróżniony przez „Książki. Magazyn do czytania" jako autor najlepszego polskiego kryminału 2021 roku.

Źródło: UM Tomaszów Mazowiecki