Najważniejsze wideo w lodzkie

Najlepsi uczniowie z Piotrkowa Trybunalskiego nagrodzeni

dsc1747-1718799946
fot. UM Piotrków Trybunalski

73 najlepszych uczniów oraz absolwentów piotrkowskich szkół odebrało w środę (19.06) gratulacje od prezydenta Juliusza Wiernickiego z okazji kończącego się roku szkolnego 2023/2024. Spotkanie odbyło się w Mediatece 800-lecia.

W przededniu zakończenia roku szkolnego Prezydent Miasta Juliusz Wiernicki spotkał się z uczniami i absolwentami piotrkowskich szkół, którzy w ostatnich dziesięciu miesiącach osiągali najlepsze wyniki w nauce. Była to okazja do spotkania oraz złożenia gratulacji najlepiej uczącej się młodzieży.

- Piotrków powinien być dumny, że mamy tak zdolną młodzież. Musimy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby tak zdolne osoby zatrzymać w Piotrkowie lub nakłonić do powrotu po studiach. Przede wszystkim chciałbym pogratulować Wam świetnych wyników w nauce oraz podziękować rodzicom i dziadkom, bo to oni też często poświęcają swój czas, abyście mogli uzyskiwać jak najlepsze oceny. Życzę wszystkim pięknych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji – mówił podczas spotkania prezydent Juliusz Wiernicki.

Łącznie prezydent nagrodził 73 osoby. Za wybitne wyniki w nauce wyróżnieni otrzymali vouchery pieniężne oraz listy gratulacyjne.

źródło: UM Piotrków Trybunalski