Najpierw okradł, przyszedł ponownie, tym razem by... przenocować! 42-latek w rękach policji

epa
KPP Pabianice

Policjanci zatrzymali 42-latka, który dwukrotnie włamał się do budynków znajdujących się na tej samej posesji. Mężczyzna najpierw zabrał z garażu pokrzywdzonej elektronarzędzia. Po kilku dniach wrócił i z domu 50-latki wyniósł artykuły spożywcze i klucze do bramy garażowej. 

4 grudnia dzielnicowi z Hermanowa zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem. Mężczyzna 28 listopada wybijając szybę okienną włamał się do garażu pokrzywdzonej. Łupem 42-latka padły wówczas elektronarzędzia. Mieszkanka Dobronia wyceniała skradzione przedmioty na kwotę 1000 złotych. Amator cudzego mienia wrócił trzy dni później i wybijając szybę dostał się do domu 50-latki skąd wyniósł artykuły spożywcze i klucze do bramy garażowej. 

- Straty wyniosły wówczas 220 złotych. 4 grudnia mężczyzna ponownie „odwiedził" posesję kobiety. Przez wybitą wcześniej szybę okienną dostał się do garażu, by tym razem… przenocować w tym budynku. Policjanci zatrzymali 42-latka. Usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności - przekazuje sierż. szt. Agnieszka Jachimekz pabianickiej komendy.