Najważniejsze wideo w lodzkie

Nie zatrzymał się do kontroli, ucieczkę zakończył w rowie

policja-piotrkow

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, nie miał uprawnień do kierowania, a ucieczkę zakończył w rowie. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

17 czerwca 2024 roku przed południem funkcjonariusze kutnowskiej drogówki prowadzili działania związane z kontrolą pomiaru prędkości w miejscowości Raciborów. Kiedy zauważyli skodę, jego kierowcy podali sygnał do zatrzymania. Wtedy kierujący gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. 

Po przejechaniu kilkuset metrów kierujący skodą stracił panowanie nad autem i wjechał do przydrożnego rowu. Kierowcy nic się nie stało, natomiast jadąca z nim kobieta doznała lekkich obrażeń i trafiła do kutnowskiego szpitala. 

- Policjanci ustalili, że autem kierował 57-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Jak się okazało powodem niezatrzymania się do kontroli był fakt, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Usłyszał już zarzuty i może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem - relacjonuje mł. asp. Daria Olczyk.