Niebezpiecznie w Dzielnej, dachował samochód osobowy

policja_noc_blisko

Leżące na jezdni truchło zwierzęcia prawdopodobnie przyczyniło się do dachowania citroena na drodze krajowej numer 12 w miejscowości Dzielna. Szczegóły zdarzenia wyjaśniają opoczyńscy policjanci.

Dyżurny opoczyńskiej policji, 25 maja 2023 roku o godzinie 1.30, otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Dzielna. Na miejsce zostały skierowane wszystkie służby ratunkowe.

- Policjanci, którzy pracowali na miejscu wstępnie ustalili, że 19-letnia kierująca citroenem, podczas wyprzedzania samochodu ciężarowego, chcąc ominąć leżące na drodze truchło zwierzęcia, straciła panowanie nad samochodem, wjechała do rowu i dachowała. W pojeździe z kierującą podróżowały dwie 19-lataki, jedna z dziewcząt z urazem barku trafiła do opoczyńskiego szpitala - relacjonuje asp. sztab. Barbara Stępień.

Kierująca była trzeźwa. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci wydziału ruchu drogowego jak też policyjni dochodzeniowy, którzy zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków zdarzenia. Teraz policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego, będą dokładnie ustalać wszystkie okoliczności zdarzenia.

- Na pochwalę zasługuje postawa kierowcy, który jechał tą samą drogą i zauważył leżący w rowie wywrócony samochód. Mężczyzna nie tylko wezwał na miejsce służby ratunkowe, ale także pomógł bezpiecznie opuścić citroena poszkodowanym kobietom - dodaje asp. szt. Barbara Stępień.