wersja testowa serwisu

Nietrzeźwa kierująca jechała całą szerokością ulicy! Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile

policja---napis-2

Dzięki wzorowej postawie świadka, szadkowscy funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwą kierującą. 46-latka miała ponad 2 promile alkoholu. Grozi jej kara do 2 lat więzienia.

25 listopada 2021 roku po godzinie 20:00, kobieta która jechała drogą z Kwiatkowic w kierunku na Szadek, zauważyła jadący w tym samym kierunku, całą szerokością ulicy samochód toyota rav 4. Kierująca podejrzewając, że toyotę prowadzi nietrzeźwa osoba, zadzwoniła pod numer alarmowy i kontynuowała jazdę za niebezpiecznie jadącym pojazdem. Dzięki zgłoszeniu zawiadamiającej, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, skierował patrol z Posterunku Policji w Szadku. Funkcjonariusze zatrzymali wskazany pojazd do kontroli. Kierującą toyotą była 46-letnia mieszkanka Łodzi.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że miała ponad 2 promile. Łodzianka straciła już prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Pijani kierowcy to realne zagrożenie na drogach. Są sprawcami wielu kolizji i wypadków, w tym również tych tragicznych w skutkach. Nie bądźmy obojętni! Reagujmy, gdy widzimy, że ktoś pod wpływem alkoholu zamierza wsiąść za kierownicę, informujmy policjantów, gdy widzimy podejrzany sposób jazdy kierowcy. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu!

Źródło: KPP Zduńska Wola