Nieuczciwy znalazca karty odpowie za serię włamań

oszustwo_bankomat

Nieuczciwy znalazca cudzej karty bankomatowej przy jej użyciu wykonał pięć transakcji płatniczych. W ten sposób włamał się na konto prawowitego właściciela, uszczuplając je o kilkaset złotych. 46-letni podejrzany usłyszał łącznie pięć zarzutów kradzieży z włamaniem, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec sierpnia 2023 roku mieszkanka powiatu łęczyckiego zagubiła kartę płatniczą. Gdy zorientowała się, że stan środków na koncie został uszczuplony o kilkaset złotych zawiadomił policję. Okazało się, że ktoś w ciągu jednego dnia na terenie Łęczycy posłużył się nią pięć razy poprzez płatność zbliżeniową. 

- Sprawą zajęli się policjanci wydziału kryminalnego. Dzięki ich skrupulatnej pracy zebrany materiał dowodowy pozwolił dowieść, że użytkownikiem karty był 46-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego. 13 września 2023 roku nieuczciwy znalazca usłyszał łącznie pięć zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności - mówi asp. sztab. Mariusz Kowalski. - Przypominamy, aby być ostrożnym przy korzystaniu z płatności elektronicznych i właściwie zabezpieczać karty, ponieważ ich zgubienie bardzo szybko może zostać wykorzystane przez przestępców. Ważne jest, aby na bieżąco kontrolować stan konta a w przypadku pojawienia się w historii transakcji, których nie dokonaliśmy, natychmiast poinformować bank oraz zastrzec swoją kartę.