Najważniejsze wideo w lodzkie

Nocny pożar w gminie Piątek. Działania strażaków trwały kilka godzin

IMG_5687
fot. KP PSP w Łęczycy

Kilka zastępów straży pożarnej z dwóch powiatów walczyło z pożarem w miejscowości Jasionna w gminie Piątek.

Zgłoszenie w tej sprawie do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło kilka minut przed godziną 4:00.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi dokonał rozpoznania i stwierdził, że pali się stodoła, a z budynku mieszkalnego stojącego obok wydobywa się dym. Podczas zdarzenia nie stwierdzono osób poszkodowanych - mówi st. asp. Grzegorz Sobiński z KP PSP w Łęczycy. - Działania straży pożarnej polegały na: podaniu trzech prądów wody w natarciu na palący się budynek gospodarczy, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się przedmioty w budynku mieszkalnym, przeszukaniu pomieszczeń w obu budynkach - osób poszkodowanych nie stwierdzono, przewietrzeniu pomieszczeń budynku mieszkalnego, sprawdzeniu pomieszczeń kamerą termowizyjną oraz użyciu detektora wielogazowego.

W akcji gaśniczej trwającej ponad trzy godziny udział brało w sumie pięć zastępów straży pożarnej: dwa z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy oraz trzy z OSP KSRG (OSP Piątek, OSP Bielawy i OSP Stary Waliszew), łącznie 24 strażaków.