Najważniejsze wideo w lodzkie

Nowa karetka dla zduńskowolskiego szpitala

DSC_4596
fot. UM Zduńska Wola

Nowa karetka Zduńskowolskiego Szpitala Powiatowego zaczyna służyć mieszkańcom miasta i powiatu. Samochód wraz z wyposażeniem został zakupiony z dotacji z Funduszu Medycznego Ministerstwa Zdrowia w wysokości niemal 600 tys. zł.

Do Zduńskowolskiego Szpitala Powiatowego trafiła nowa karetka, dzięki której, jak podkreślają ratownicy medyczni, mieszkańcy miasta i powiatu będą mieli bezpieczniejszy transport medyczny. Nowa karetka uzupełni tabor pogotowia i zastąpi jeden z wysłużonych wozów. To oznacza mniejsze prawdopodobieństwo awarii samochodu, gdy będzie potrzebna pomoc w nagłej sytuacji.

W środę, 19 czerwca, odbyło się uroczyste przekazania kluczyków do wozu. Z rąk dyrektor Małgorzaty Majer przyjął je Adam Kil, który jest koordynatorem ratownictwa medycznego szpitala.


Przekazanie karetki ratownikom odbyło się w obecności przedstawicielu udziałowców spółki Zduńskowolski Szpital Powiatowy, jakim są miasto i powiat, czyli wicestarosty zduńskowolskiego Tomasza Ziółkowskiego i prezydenta Zduńskiej Woli Konrada Pokory.

Nie wiem czy zwróciliście uwagę na numer rejestracyjny ambulansu. To EZD 00112, co powoduje automatycznie promocję numeru alarmowego 112 – zauważa prezydent Zduńskiej Woli Konrad Pokora.

Do szpitala w Zduńskiej Woli zakupiony został ambulans typu C marki Volkswagen z silnikiem 2,3 litra oraz automatyczną skrzynią biegów i napędem 4×4. Wyposażenie to między innymi krzesło kardiologiczne, oraz respirator transportowy.

Zduńskowolski szpital zakupił nową karetkę dzięki dofinansowaniu, jakie udało się pozyskać z Funduszu Medycznego Ministerstwa Zdrowia. W ubiegłym roku podpisano umowę na dotację w wysokości 591 tys. zł.

Źródło: UM Zduńska Wola