wersja testowa serwisu

Nowe fakty w sprawie wypadku w Jankowicach, nie żyje 25-latek z powiatu łęczyckiego. Uczestnicy zdarzenia byli pijani

Policja-Straz-pozarna-noc
fot. ilustracyjne

Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łęczycy wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku do którego doszło dzisiaj (2 października) w miejscowości Jankowice na terenie gminy Krośniewice. W wyniku zdarzenia zginął 25-letni mężczyzna.

W piątek, 2 października około godziny 1:00 dyżurny KPP Kutno otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Jankowice (gm. Krośniewice). Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący samochodem Mitsubishi Carisma z niewiadomych na chwilę obecną przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, wjechał w pole, dachował, a następnie uderzył w słup energetyczny.

W zdarzeniu brało udział trzech mężczyzn, którzy po przybyciu na miejsce służb ratunkowych znajdowali się poza pojazdem. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł 25-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego.

- 19-letni uczestnik tego zdarzenia, mieszkaniec powiatu kutnowskiego z obrażeniami został przewieziony do szpitala w Kutnie, miał prawie promil alkoholu w organizmie. Trzecim mężczyzną, który jechał tym samochodem okazał się 18-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego, który nie odniósł obrażeń i został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało, że mężczyzna ten także miał prawie promil alkoholu w organizmie - informują funkcjonariusze KPP w Kutnie.

Policjanci ustalają dokładne okoliczności tego wypadku.

Apelujemy i przypominamy - nigdy nie wsiadamy za kierownicę po alkoholu. Zawsze dostosowujemy prędkość do obowiązujących przepisów, warunków drogowych i własnych umiejętności. Bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych – od decyzji, które podejmujemy.