wersja testowa serwisu

Nowe radiowozy w bełchatowskiej komendzie policji

266-124837
fot. KPP w Bełchatowie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie otrzymali 2 radiowozy. Ich zakup możliwy był dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta w Bełchatowie. Nowe pojazdy marki Kia Ceed służyć będą policjantom w wykonywaniu codziennych obowiązków na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie podległym bełchatowskiej jednostce.

12 stycznia 2021 roku bełchatowscy policjanci otrzymali kluczyki do dwóch nowych radiowozów marki Kia Ceed. Radiowozy sfinansowane zostały w połowie ze środków pochodzących z budżetu Policji, a pozostałą część, w ramach programu 50/50 sfinansował Urząd Miasta w Bełchatowie. Koszt zakupu radiowozu oznakowanego wynosił ponad 107 tysięcy złotych, natomiast nieoznakowanego blisko 95 tysięcy złotych. Samochody są dobrze wyposażone i dostosowane do realiów pełnienia codziennej służby. Każdy spełnia wysokie wymagania w zakresie bezpieczeństwa użytkowników. Wyposażone są między innymi w czujniki cofania wraz z kamerą, automatyczną dwustronną klimatyzację, asystenta pasa ruchu, 8 calowy ekran dotykowy. Oznakowany radiowóz zasili tabor bełchatowskiego Wydziału Prewencji, natomiast nieoznakowana kia to pojazd wspomagający i będzie wykorzystywany również przez policjantów pionu kryminalnego.

Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie insp. Grzegorz Czubakowski dziękuje za wsparcie jakie policjanci otrzymują ze strony Urzędu Miasta, który od kilkunastu lat współfinansuje zakup pojazdów służbowych. Doceniając tą współpracę Komendant podkreśla, że dzięki wsparciu władz miasta policjanci służą mieszkańcom w dobrych warunkach, mając do dyspozycji lepszy sprzęt, który jest pomocny w zwalczaniu przestępczości, a także w sprawnym dotarciu na miejsce zdarzeń oraz wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc policji. Podkreślił, że udzielone finansowe wsparcie jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale przede wszystkim dowodem dbałości o bezpieczeństwo mieszkańców.

źródło: KPP w Bełchatowie