Nowe ustalenia w sprawie wypadku na autostradzie A2. Zginęły dwie osoby

Straz-Pozarna-autostrada
fot. ilustracyjne

Brzezińscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku na autostradzie A2 w pobliżu miejscowości Nowostawy Dolne. Na skutek zderzenia BMW z Mercedesem zginęło dwoje pasażerów tego poerwszego auta.

Do zdarzenia doszło wczoraj (7 stycznia) o godzinie 18.26 na autostradzie A2 w kierunku Poznania, w pobliżu miejscowości Nowostawy Dolne (gm. Dmosin). Wczorajsze informacje służb wskazywały, że w zdarzeniu brał udział jeden pojazd, dzisiaj policja przekazała nowe ustalenia w tej sprawie.

-Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 19-letnia mieszkanka Torunia kierująca BMW podczas manewru wyprzedzania utraciła panowanie nad pojazdem i doprowadziła do zderzenia z samochodem Mercedes, kierowanym przez 43-letniego mężczyznę - mówi asp.sztab. Radosław Gwis. - Na skutek wypadku śmierć na miejscu poniósł 20-letni pasażer BMW. 18-letnia pasażerka BMW została przewieziona do szpitala, gdzie pomimo wysiłków lekarzy zmarła na skutek odniesionych obrażeń. Kierująca BMW z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. 

Na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci. Wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Na czas trwania czynności ruch na autostradzie odbywał się jednym pasem. Okoliczności tego wypadku pod nadzorem prokuratury wyjaśniają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość nadal jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pamiętajmy, że prędkość należy dostosować nie tylko do obowiązujących ograniczeń, lecz przede wszystkim do warunków drogowych i własnych umiejętności.

fot. KP PSP w Brzezinach