Nowy blok BTBS-u przy ul. Czaplinieckiej, są jeszcze wolne mieszkania. Niebawem rusza nabór uzupełniający

btbs_1.1.1-850x560
UM Bełchatów

Jest jeszcze szansa, aby zamieszkać w nowym bloku BTBS-u, który powstanie przy ul. Czaplinieckiej. Od 9 do 16 października miasto będzie prowadzić nabór uzupełniający.

Wolnych jest jeszcze jedenaście mieszkań. Sześć o metrażu 42,44 mkw i pięć o powierzchni 49,26 mkw. Wszystkie będą wykończone „pod klucz". To znaczy inwestor wyposaży je, m.in. w drzwi, panele podłogowe, gres, terakotę oraz armaturę. Będzie też zlewozmywak i kuchenka elektryczna. A ściany i sufity wykonawca pomaluje na biało.

- Bełchatowianie, którzy chcieliby zamieszkać w nowym bloku Bełchatowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Czaplnieckiej, muszą wziąć udział w naborze uzupełniającym. Będzie on prowadzony w terminie 9-16 października. W tym czasie, wnioski wraz ze wszystkimi potrzebnymi dokumentami, trzeba złożyć w siedzibie Bełchatowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego (ul. Fabryczna 1/1ha). Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku, dokumenty zaś przyjmowane będą w godz. 8:00-14:00 - przekazują pracownicy bełchatowskiego magistratu. 

Szczegółowych informacji w zakresie wniosków można uzyskać pod numerami telefonów: 

  • 603 954 930 lub 44 733 51 06.


Jakie warunki trzeba spełniać?

Wnioskodawca, ale też osoby, które będą przez niego zgłoszone do wspólnego zamieszkania w BTBS nie mogą posiadać tytułu prawnego do innego lokalu znajdującego się w Bełchatowie. Są też progi dochodowe. Po pierwsze przyszły najemca musi posiadać zdolność czynszową, a dochód gospodarstwa domowego nie może przekraczać określonej kwoty.

Szczegóły, co do wszystkich kryteriów i zasad, można znaleźć w: „Ogłoszeniu o naborze", który zamieszczamy poniżej. Wnioski papierowe dostępne natomiast w Urzędzie Miasta Bełchatowa (ul. Kościuszki 1, w wydziale spraw lokalowych, pokój 106) oraz w siedzibie BTBS-u (ul. Fabryczna 1/1ha).

Blok BTBS-u powstanie przy ul. Czaplinieckiej

Nowy blok Bełchatowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego będzie pięciokondygnacyjny i jednoklatkowy. Na jego parterze znajdą się komórki lokatorskie. Natomiast na każdym kolejnym piętrze powstanie w sumie dziewięć mieszkań. Wśród nich będzie jedna kawalerka, cztery lokale dwupokojowe o powierzchni 49,26 mkw oraz kolejne cztery mieszkania dwupokojowe, ale nieco mniejsze bo o powierzchni 42,44 mkw. Wszystkie BTBS wykończy „pod klucz".

Blok ma być gotowy w pierwszym kwartale 2025 roku.

Wszelkie dokumenty - wzory zaświadczeń, wniosków itp dostępne są na oficjalnej stronie UM >>> KLIKNIJ

Źródło: UM Bełchatów