Najważniejsze wideo w lodzkie

Nowy magazyn na sprzęt sportowy w Szkole Podstawowej nr 9

batch_DSC03721
fot. UM Kutno

Szkoła Podstawowa nr 9 w Kutnie zyskała nowe miejsce do magazynowania niezbędnych przedmiotów treningowych. Na terenie kompleksu sportowego szkoły stanął bowiem kontener, który będzie służyć za magazyn.

Dość spontaniczna inicjatywa przerodziła się w bardzo potrzebne przedsięwzięcie. Kontener na rzecz szkoły wykonała i przekazała firma PCC Intermodal. Pracownicy terminalu przeładunkowego lekko przerobili jeden z kontenerów, pomalowali go i wstawili drzwi, a dodatkowo przetransportowali na teren szkoły.

- Cieszę się, że możemy wesprzeć lokalną społeczność i mam nadzieję, że ta malutka cegiełka pomoże w rozwoju sportu w mieście. W odpowiedzi na potrzeby szkoły nasi spawacze dokonali kilku znaczących modyfikacji kontenera, aby ułatwić dostęp do sprzętu sportowego, szczególnie tym mniejszym dzieciakom. Na naszym terminalu w Brzegu Dolnym kontener gruntownie odmalowano, aby ładnie się prezentował i służył jak najdłużej - podsumowuje Wojciech Skrzypiński, dyrektor terminalu w Kutnie.

Kontener będzie służyć jako magazyn i przechowywane tam będą różne sprzęty potrzebne w szczególności podczas zajęć wychowania fizycznego.

- Chcielibyśmy przechowywać tam piłki i przedmioty potrzebne do prowadzenia treningów. Zmieszczą się również ruchome bramki - przyznaje Iwona Pietrzak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie.

Firma PCC Intermodal przekazała jeszcze dwa kontenery do Centrum Baseballa w Kutnie. Będą one służyć kutnowskim baseballistom.

źródło: UM Kutno