Najważniejsze wideo w lodzkie

Obchody Jubileuszu XXV-lecia istnienia Sieradzkiego Klubu AMAZONKA

img_1620
fot. Starostwo Powiatowe w Sieradzu

W środę 30 listopada na sali C Starostwa Powiatowego w Sieradzu odbyły się obchody Jubileuszu XXV-lecia istnienia Sieradzkiego Klubu AMAZONKA.

- W klubie jestem od 17 lata, a od 16 stoję na jego czele - mówi Janina Romek, prezeska Sieradzkiego Klubu Amazonka. - Myślę, że robimy wspólnie dużo. Co to znaczy dużo? Staramy się informować i jesteśmy w stanie rozmawiać z osobami, które są przez zabiegiem operacyjnym z powodu raka piersi, bądź po zabiegu. Rozmowa jest bardzo ważna i pokazanie, że świat się nie kończy. Rak to nie wyrok, rak się leczy. Proponujemy też rozmowy z psychologiem. Prowadzimy też wspólną rehabilitację, chodzimy na gimnastykę, basen. Samemu nie wszystko wychodzi jak trzeba, choćby ćwiczenia. Dodam, że w klubie jest od 60 do 70 osób, głównie z powiatu sieradzkiego, ale nie tylko.

W trakcie obchodów wyświetlono film prezentujący historię działalności sieradzkich amazonek. Osobom współpracującym z klubem wręczono podziękowania oraz pamiątkowe statuetki. 

Na zakończenie wystąpiła młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Sieradzu. W wydarzeniu uczestniczył Mariusz Bądzior Starosta Sieradzki.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Sieradzu