wersja testowa serwisu

Ogromne zainteresowanie wystawców Bożonarodzeniowym Jarmarkiem! Znamy szczegóły świątecznego przedsięwzięcia

jarmark_swiateczny_belchatow-7265
UM Bełchatów

Za niespełna dwa tygodnie w Bełchatowie odbędzie się kolejna odsłona Bożonarodzeniowego Jarmarku. W weekend 4 i 5 grudnia na pl. Narutowicza staną urokliwe domki ze świątecznym asortymentem. Poza zakupami na bełchatowian czeka także moc atrakcji. Urząd Miasta, organizator przedsięwzięcia podzielił się szczegółami dotyczącymi tego urokliwego przedsięwzięcia. O szczegółach dowiesz się w poniższym artykule.

Jak podkreślają miejscy urzędnicy, w tym roku zainteresowanie wystawców udziałem w bełchatowskim jarmarku było ogromne. Zgłosiło się jeszcze raz tylu chętnych, co przewidzianych miejsc.

Na czterdziestu stoiskach będzie można znaleźć różnorodne produkty, od zdrowych, wyrabianych w małych manufakturach produktów żywnościowych jak sery, chleby, miody, wędliny czy świąteczne przysmaki, po naturalne kosmetyki, rękodzieło, ozdoby świąteczne czy drzewka bożonarodzeniowe.

- Staraliśmy się dobrać tak asortyment, by każdy znalazł coś dla siebie. Jarmark to nie tylko możliwość zrobienia świątecznych zakupów, ale przede wszystkim okazja do spędzenia czasu w miejscu przepełnionym akcentami bożonarodzeniowymi i poczucia tej wyjątkowej atmosfery – mówi Jakub Kołodziejczyk, dyrektor Wydziału Promocji Kultury i Sportu bełchatowskiego Urzędu Miasta.

Świąteczny klimat na placu Narutowicza królował będzie już od soboty, 4 listopada. Centralny plac rozbłyśnie światełkami, wśród znanych już mieszkańcom ozdób, znajdzie się też niespodzianka, pojawi się również święty Mikołaj.

Na placu za Gigantami Mocy w godzinach od 12.00 do 19.00 prezentować się będą wystawcy. Natomiast od godziny 14.00 swoje umiejętności wokalne prezentować będą dzieci i młodzież z bełchatowskich szkół i przedszkoli. Tego dnia w holu MCK PGE Giganty Mocy najmłodsi będą mogli uczestniczyć w warsztatach robienia świątecznych ozdób wraz z Miejskim Centrum Kultury. W budynku, w sali widowiskowo – teatralnej, w konkursie wokalnym „Małe gwiazdy", świąteczny repertuar zaprezentują najmłodsi.

W niedzielę 5 grudnia, mieszkańców na jarmark z atrakcjami zapraszamy od 10.00 do 18.00. W tym dniu również będzie sporo atrakcji. Od 13.00 w świątecznym repertuarze zaprezentują się przedszkolaki i uczniowie z bełchatowskich placówek. Później, muzycznie o świąteczny klimat zadbają „Promienie Bełchatowa". Kreatywne zabawy dla najmłodszych poprowadzą pracownicy muzeum oraz biblioteki. Również i dla starszych przygotowane zostaną warsztaty, podczas których będzie się można nauczyć samodzielnie przygotować stroik świąteczny.