wersja testowa serwisu

Okradli i pobili mężczyznę w jego własnym mieszkaniu. Trafili już w ręce policjantów, grozi im do 12 lat więzienia

248-125406

Zaledwie kilka godzin zajęło kryminalnym z VI Komisariatu ustalenie i zatrzymanie troje podejrzanych o rozbój, którzy pobili i okradli łodzianina w mieszkaniu. 36-letnia kobieta oraz jej dwóch kompanów w wieku 19 i 22 lat byli już wcześniej notowani za inne przestępstwa. Tym razem mogą spędzić za kratkami nawet 12 lat.

23 stycznia 2021 roku do VI Komisariatu Policji zgłosił się mężczyzna, który oświadczył dyżurującym policjantom, że dzień wcześniej został pobity i okradziony przez kobietę i dwóch mężczyzn. Pokrzywdzony powiedział funkcjonariuszom, że sprawcy najpierw wybili szybę w oknie jego mieszkania przy ulicy Przędzalnianej a następnie weszli do środka. W pewnym momencie poczuł uderzenie metalową rurką. Sprawcy na tym nie poprzestali, ponieważ po chwili zaczęli go bić i kopać po całym ciele. Pobity mężczyzna zauważył kątem oka, że jeden z napastników wychodząc z mieszkania zabrał mu saszetkę z telefonem komórkowym o wartości 600 złotych oraz dwie karty bankomatowe do angielskich kont.

Wieczorem, ze względu na swoje obrażenia postanowił pojechać do najbliższego szpitala. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nic nie zagrażało. Kryminalni natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców. Okazało się, że napastnicy próbowali wypłacić gotówkę z bankomatu oraz zrobić zakupy używając skradzionych kart. Dzięki zaangażowaniu i skrupulatnej analizie zebranych materiałów, kryminalni z VI Komisariatu Policji już po kilku godzinach ustalili miejsca zamieszkania podejrzewanych. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. 36-letnia kobieta, oraz jej dwóch kompanów w wieku 19 i 22 lat przyznali się do zarzucanych im czynów. Zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu Przestępcze trio odpowie za rozbój. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie tymczasowym.

Źródło: KMP Łódź