OTYLIADA 2024: Mordercze dystanse, świetna zabawa i nocka w basenie! W Bełchatowie w maratonie 30 pływaków [Foto]

Po 12 godzinach pływania zakończył się IX Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki. Wzięło w nim udział ponad 1316 osób. Swoje miejsce na mapie Polski miał też Bełchatów. W niecce basenu Powiatowego Centrum Sportu swoje pływackie siły sprawdziło 30 pływaczek i pływaków. Przedział wiekowy - od kilkulatków do 70-letniego zawodnika - Jana Wionczyka! Wszyscy, jak można było obserwować, w duchu sportowej rywalizacji bawili się pysznie!

Mówiąc najkrócej OTYLIADA polega na przepłynięciu jak najdłuższego dystansu w ciągu maksymalnie 12 godzin. W tegorocznej odsłonie imprezy konkurencja została rozegrana od soboty, 16 marca od 18.00 do niedzieli, 17 marca do godziny 6.00.

W Bełchatowie zawodnikiem, który w tym czasie pokonał nawiększy dystans został Wiktor Wionczyk, który na koncie ma 34 km 450 metrów. Kolejne dwa wyniki są równie imponujące i należą do pań. Nadia Sabitov w 12 godzin przepłynęła 32 km 700 metrów, a Ewa Kobus 30 km 450 m. Łącznie w basenie przy Czaplinieckiej do 6.00 rano pływało aż siedmioro zawodników!

W skali kraju zwycięzcą tegorocznej OTYLIADY został Sebastian Szymanek, który przepłynął 43,64 km. Na drugim miejscu, uplasował się Bruno Gałuszka pływający w Oświęcimiu (43 km), a na trzecim Jakub Niedźwiadek (42,25 km) startujący w Wołominie.

W grupie kobiet najlepszą okazała się Natalia Postawa, która w Chrzanowie przepłynęła 40,3 km. Na drugim miejscu wśród pań była Karolina Szczepanek (40,04 km) pływająca w Warszawie, a na trzecim Alicja Giedryś (38,45 km) w Barcinie.