wersja testowa serwisu

Pabianice: Wpadł oszust działający "na policjanta". Złapali go na gorącym uczynku, kiedy zabrał seniorce 20 tys. zł!

Pabianice: Wpadł oszust działąjący "na policjanta". Złapali go na gorącym uczynku, kiedy zabrał seniorce 20 tys. zł!
KPP Pabianice

Łódzcy policjanci zatrzymali 65-letniego mieszkańca Ostrołęki, który brał udział w oszustwie „na policjanta". Mężczyzna przejął od pokrzywdzonej 20.000 złotych. 

Do zdarzenia doszło 16 września na Starym Mieście w Pabianicach. Do seniorki, na telefon stacjonarny zadzwoniła najpierw kobieta, a po kilku minutach mężczyzna. Podając się za funkcjonariusza policji przekonał pokrzywdzoną do wyrzucenia przez okno wszystkich zgromadzonych oszczędności, celem pomocy w zatrzymaniu sprawców. Ostatecznie pabianiczanka została nakłoniona do wyrzucenia z kamienicy, w której mieszka zawiniątka wraz z 20.000 złotych. 

- Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi już od kilku tygodni pracowali nad sprawami oszustw pod legendą. Swoje działania skierowali tego dnia do Pabianic, gdzie w godzinach popołudniowych zauważyli przed jednym z budynków mieszkalnych na Starym Mieście mężczyznę obserwującego okna posesji i jednocześnie cały czas rozmawiającego przez telefon. Kiedy sprawca zabrał pieniądze wyrzucone przez okno przez pokrzywdzoną, kryminalni natychmiast przejęli sprawę w swoje ręce. 65-latek został zatrzymany. Łódzcy policjanci odzyskali pieniądze, które wróciły do rąk prawowitej właścicielki - informuje policja.

Podczas przeszukania pojazdu mężczyzny, stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli także gotówkę oraz biżuterię. Mieszkaniec Ostrołęki usłyszał już zarzut oszustwa. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Sprawa ma charakter rozwojowy,, a śledczy w dalszym ciągu badają sprawę i ustalają kolejne osoby zaangażowane w to przestępstwo.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.