Parking przy Wyszyńskiego we Włodzimierzowie gotowy!

dsc_00_20231201-202343_1
UG Sulejów

Zakończono pierwszy etap budowy kompleksu sportowego we Włodzimierzowie. W czwartek, 30 listopada dokonano końcowego odbioru parkingu, który znajduje się przy ulicy Wyszyńskiego. Będzie można tam zaparkować 65 samochodów.

W środę plac budowy odwiedził Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa. Wówczas trwały tam ostatnie prace porządkowe.

- Podczas tegorocznych dożynek, które były bardzo udane dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności, padło hasło „Czas na Włodzimierzów". Od dożynek wykonaliśmy kapitalny remont małej sali gimnastycznej w Szkole imienia Przyjaciół Przyrody, przede wszystkim wymieniono tam podłogę, która jest elastyczna. A teraz zakończono kolejną inwestycję, a więc parking, który zrealizowaliśmy dzięki dotacji od premiera. To jeden z trzech elementów kompleksu sportowego, który zamierzamy tam wybudować. Na wykonanie parkingu mieliśmy jednak tylko dwa tygodnie (dotację należy rozliczyć do końca roku, dlatego wykonawcę zobowiązano do zakończenia inwestycji do 30 listopada 2023 roku – przypis red.) i pomimo, iż natura zrobiła wszystko, by nam to utrudnić – śnieg, mróz – nie złamała chęci i zaangażowania ekipy, która to budowała. Bardzo im za to dziękuję- powiedział burmistrz Wojciech Ostrowski.

Pod wrażeniem tempa robót byli również wiceburmistrz, radni Rady Miejskiej w Sulejowie oraz sołtys tej miejscowości, którzy na bieżąco obserwowali kolejne etapy tej inwestycji, a w czwartek mogli ocenić efekt końcowy. Obejrzeli również wyremontowaną salę gimnastyczną, z której od kilku dni korzystają uczniowie.

Budowa parkingu kosztowała 648 tysięcy złotych, przy czym 400 tysięcy złotych zostało pozyskanych z rezerwy ogólnej budżetu państwa. 

- Kolejny – kluczowy element kompleksu sportowego, który ma powstać we Włodzimierzowie, zamierzamy zrealizować w przyszłym roku, natomiast jeszcze w tym planujemy ogłosić przetarg dotyczący budowy trzech boisk (piłkarskiego, plażowego oraz z nawierzchnią z poliuretanu) - podsumowują sulejowscy urzędnicy.

Źródło: UG Sulejów