Pewne zwycięstwo Lotnika. UKS Centrum Augustów poległ w Łęczycy

W dobrym stylu ligowy sezon we własnej hali rozpoczęli zawodnicy Lotnika Łęczyca. Podopieczi Piotra Janiak okazali się lepsi od UKS Centrum Augustów 3:1.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, a oba zespoły grały dość zachowawczo. Dopiero w jego drugiej fazie na kilkupunktowe prowadzenie wyszli przyjezdni. Podopieczni Piotra Janiaka nie poddawali się i odrobili straty, a w samej końcówce, dzięki dobrej grze blokiem, zyskali przewagę. Ostatecznie Lotnik wygrał tę partię 25:22.

Kolejna partia od początku przebiegała pod dyktando gospodarzy. Łęczycanie najpierw prowadzili 3:0, następnie 6:3. Niestety w szeregach Lotnika wkradały się niewymuszone błędy, przez co podopieczni Piotra Janiaka do samego końca musieli walczyć o zwycięstwo. Na szczęście udało się wygrać także i tego seta. Lotnik był już bardzo bliski pierwszej wygranej w tym sezonie.

Rywale jednak nie zamierzali tanio sprzedać skóry. Od początku wyszli na dwupunktowe prowadzenie i utrzymywali je przez większość partii. Łęczycanie popełniali dużo błędów, brakowało także skuteczności. Nie pomógł wprowadzony od początku seta Maciej Kiciak. UKS Centrum Augustów grał konsekwentnie, co pozwoliło mu na wygranie seta 25:20.

W czwartym secie łęczycanie pokazali, że był to tylko wypadek przy pracy. Zawodnikom Lotnika wychodziło niemal wszystko, a rywale byli bezradni. UKS Centrum zdobył jedynie dwanaście punktów, co świadczy o sile gospodarzy w tym secie.

Tym samym MKKS Lotnik Łęczyca wygrał swój pierwszy mecz w tym sezonie. Za tydzień podopiecznych Piotra Janiaka czeka wyjazd do Międzyrzeca Podlaskiego na mecz z miejscową „Trójką".

MMKS Lotnik Łęczyca - UKS Centrum Augustów 3:1 (25:22, 25:23, 20:25 25:12)