wersja testowa serwisu

Pijani kierowcy na drogach powiatu poddębickiego. Policja apeluje: Reagujmy!

alkomat-alkohol

Policjanci udaremnili dalszą jazdę trzem nietrzeźwym kierującym. Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

1 maja 2021 roku policjanci pełniący służbę na terenie Poddębic, zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Audi A6. Podczas legitymowania policjanci wyczuli od kierującego woń alkoholu. Okazało się, że 37-latek był pijany. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Tego samego dnia, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Uniejowie na terenie gminy Poddębice, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel Corsa. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie alkomatem wykazało 1,7 promila alkoholu w jego organizmie. Kiedy policjanci sprawdzili dane kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że 49-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a pojazd nie ma aktualnych badań technicznych.

Obydwaj kierowcy za popełnione przestępstwa drogowe odpowiedzą przed sądem. Grozi im za to do 2 lat pozbawienia wolności.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w miejscowości Zelgoszcz w gminie Wartkowice. W trakcie kontroli, policjanci wyczuli od 72-letniego rowerzysty silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie promil alkoholu.

Za wykroczenie polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu (między 0,2 promila, a 0,5 promila we krwi) cyklista zapłaci od 300 do 500 zł. Za jazdę pod wpływem alkoholu (powyżej 0,5 promila we krwi) – 500 zł.

Pijani kierowcy to realne zagrożenie na drogach. Są sprawcami wielu kolizji i wypadków, w tym również tych tragicznych w skutkach. Nie bądźmy obojętni! Reagujmy, gdy widzimy, że ktoś pod wpływem alkoholu zamierza wsiąść za kierownicę, informujmy policjantów, gdy widzimy podejrzany sposób jazdy kierowcy. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu!

źródło: KPP w Poddębicach