Pijany kierowca wjechał w betonowy przepust i próbował uciekać

policja---napis-2

49-latek został zatrzymany przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Mężczyzna miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie i bez uprawnień, wsiadł za kierownicę doprowadzając do zdarzenia drogowego i próbował uciec z miejsca zdarzenia. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 19 marca 2023 roku po godzinie 15:00. Dyżurny łowickiej policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w miejscowości Lenartów. Łowiccy mundurowi na miejscu ustalili, że policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, jadąc do Szczytna, zauważyli toyotę, stojącą w poprzek drogi, która uderzyła w betonowy przepust. Policjanci zatrzymali się, aby udzielić pomocy. Na miejscu był również inny świadek, który chwilę wcześniej zadzwonił na numer alarmowy 112. 

Za kierownicą znajdował się mężczyzna, który w pewnym momencie wysiadł z auta i próbował uciekać. Wrocławscy funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, od którego czuć było silną woń alkoholu. Okazało się, że to 49-latek z powiatu łowickiego. Badanie wykazało aż 3,7 promila alkoholu w organizmie, poza tym wsiadł za kierownicę nie posiadając wymaganych uprawnień. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, jednak nie wymagał hospitalizacji. Teraz odpowie za popełnione wykroczenia oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują, aby w żaden sposób nie dawać przyzwolenia na uczestnictwo nietrzeźwych w ruchu drogowym. Nie bójmy się reagować, gdyż alkohol jest jedną z głównych przyczyn tragedii na drogach.

źródło: KPP w Łowiczu