wersja testowa serwisu

Pijany kierujący przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Mężczyzna miał prawie 3 promile!

alkomat-alkohol

52-latek mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę renaulta i przekroczył dozwoloną prędkość o 39 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi przerwali jego brawurową jazdę, zatrzymując go do kontroli drogowej. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

25 listopada 2021 roku mundurowi w miejscowości Zygry w powiecie poddębickim, przy użyciu laserowego miernika prędkości kontrolowali kierowców niestosujących się do obowiązujących przepisów. O godzinie 15:35 zatrzymali do kontroli kierowcę pojazdu marki Renault Scenic, który w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 89 km/h. Jak się okazało, przekroczenie dopuszczalnej prędkości, nie było jedynym przewinieniem mężczyzny. W trakcie rozmowy z 52-letnim mieszkańcem powiatu poddębickiego, funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało prawie 3 promile alkoholu w jego organizmie. Teraz kierujący za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.

Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem. Apelujemy do osób o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa.

Źródło: KPP Poddębice