wersja testowa serwisu

Piotrków Trybunalski: Poszukiwany listem gończym, wpadł, bo... miał za "ciężką nogę"!

policja_suszarka_lizak_piotrkow
KMP Piotrków Trybunalski

Piotrkowscy policjanci zatrzymali do kontroli fiata punto, którego kierujący przekroczył prędkość o 44 km/h. Jak się okazało był on również poszukiwany listem gończym. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a najbliższe dni spędzi w areszcie.

Do akcji doszło 9 października. Po godzinie 08:00 przy ul. Miast Partnerskich policjanci ruchu drogowego zatrzymali pojazd, którego kierowca przekroczył prędkość o 44 km/h. 

- Podczas kontroli okazało się, że 52-latek, który kierował punto jest poszukiwany listem gończym przez inną jednostkę policji. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a najbliższe dni spędzi w areszcie. Za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym otrzymał już mandat oraz punkty karne, a jego pojazd został odholowany i trafił na policyjny parking - informuje Izabela Gajewska z KMP Piotrków Trybunalski.

Policjanci przypominają, że niepodporządkowanie się do ograniczeń prędkości jest wykroczeniem i może zakończyć się karą grzywny do 500 złotych, a w przypadku przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy.