Piotrkowianin Kamil Majchrzak Mistrzem Polski w tenisie ziemnym! Tytuł "zgarnął" tuż przed wylotem do Tokio

kamilmajchrzak-1626687992
UM Piotrków Trybunalski

Piotrkowianin Kamil Majchrzak został Mistrzem Polski 2021 w tenisie ziemnym. Zawody rozegrano w minionym tygodniu na kortach Górnika Bytom. - Nie ma słów, które mogłyby opisać moje szczęście! – pisał na swoim profilu Facebookowym Kamil Majchrzak tuż po tym, jak dowiedział się, że wystartuje w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Minął zaledwie tydzień od tej informacji a piotrkowianin, tuż przed samym wylotem do Japonii, zwyciężył w Mistrzostwach Polski.

Kamil w finale turnieju pokonał broniącego tytułu Kacpra Żuka 7:6 (7-4), 6:1. Tenisiści nie mieli do tej pory okazji rywalizować na korcie w oficjalnym meczu. Pierwszy set był niezwykle zacięty. Rozstawiony z "jedynką" Majchrzak rozstrzygnął go dopiero w tie-breaku. Ta odsłona była zacięta i obfitowała w wiele widowiskowych akcji, nagradzanych brawami przez kibiców. W drugim secie nasz zawodnik zdominował grającego z "dwójką" obrońcę tytułu i zakończył ten set wynikiem 6-1 i cały mecz 2-0. W trakcie swojej drogi do finału Kamil Majchrzak wygrał cztery inne starcia tracąc zaledwie jednego seta.

Przed Kamilem teraz najważniejsze wydarzenie w jego dotychczasowej karierze sportowej – Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za piotrkowianina.