wersja testowa serwisu

Piotrkowscy pielgrzymi już w drodze na Jasną Górę

Piotrkowscy pielgrzymi już w drodze na Jasną Górę
UM Piotrków Trybunalski

Blisko 500 osób wyruszyło w niedzielę (11 lipca) z Piotrkowa Trybunalskiego na Pieszą Piotrkowską Pielgrzymkę na Jasną Górę. Pątnicy w tym roku pielgrzymują pod hasłem „Jezus nadzieją kościoła łódzkiego". 152. Piesza Piotrkowska Pielgrzymka na Jasną Górę rozpoczęła się od mszy świętej, którą tradycyjnie odprawiono o godz. 7.00 w kościele farnym. Następnie pątnicy podzieleni na trzy grupy wyruszyli w drogę prowadzącą na Jasną Górę.

W pierwszym dniu pielgrzymki, piotrkowianie przemierzyli ponad 25 km do Gorzkowic. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, nie ma noclegów po drodze. Pielgrzymi po dotarciu na ostatni postój w ciągu dnia autokarami wracają do Piotrkowa, i następnego dnia są dowożeni na miejsce, z którego ponownie ruszają w drogę.

Do Częstochowy pielgrzymka dotrze 14 lipca. Przez dwa kolejne dni pątnicy będą uczestniczyli w mszach i nabożeństwach. Podejmą także nocne czuwanie w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej.

Punktem kulminacyjnym i równocześnie zakończeniem pielgrzymowania będzie udział we mszy świętej odpustowej odprawionej o godz. 11.00 na Szczycie Jasnogórskim w uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel.