Pobicie w centrum Zgierza, pięciu mężczyzn zaatakowało 43-latka

policja-kajdanki

Szybka interwencja zgierskich policjantów pozwoliła na zatrzymanie pięciu sprawców pobicia. Wszyscy usłyszeli już zarzuty.

Kilka dni temu (22 września) w centrum Zgierza o godzinie 17:50 doszło do pobicia. Oficer dyżurny zgierskiej policji otrzymał zgłoszenie od świadka, że na Placu Kilińskiego ma miejsce zdarzenie z udziałem kilku mężczyzn. Przybyłe na miejsce dwa patrole policyjne ustaliły poszkodowanego oraz sprawców. Podejrzewana grupa siedziała na ławce nieopodal. 

- Poszkodowanym jest 43-letni mieszkaniec Zgierza, który wymagał pomocy medycznej. Na miejsce wezwano załogę pogotowia ratunkowego celem przewiezienia mężczyzny do szpitala - mówi podkom. Robert Borowski. - Pięciu mężczyzn w wieku od 26 do 54 lat, działając wspólnie i w porozumieniu, wzięło udział w pobiciu 43-latka. Za ten czyn może grozić kara pozbawienia wolności do lat 3. Dzięki świadkowi oraz monitoringowi miejskiemu możliwe było udowodnienie winy wszystkim napastnikom. Wobec sprawców pobicia zastosowano dozór policji połączony z zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym.